ERGİTME OCAKLARI İMALATI

ICS İndüksiyon tüm pota imalatını kendi bünyesinde yapmaktadır. Müşterilerini dinler, ihtiyaca göre eylem planı oluşturur, teklifin onaylanması halinde derhal üretime başlar. Pota ve makina imalatında mevcut KnowHow bilgisi ve Ar-Ge yetenekleri ile olabildiğince esnek üretim yapabilir. Amaç tümüyle ihtiyacı karşılamak, konforlu ve güvenli bir kullanım deneyimi sunmaktır.

Demir dışı ve kıymetli metal dökümü yapanlar için temiz, kompakt ve yüksek üretkenlik sağlayan pota ergitme sistemleri de üretmekteyiz. Birden fazla pota ağzına sahip tasarım ile neredeyse yüzde 100 güç kullanılarak üretim kapasiteniz çok ciddi miktarda arttırılabilir.

GÜÇ ÜNİTELERİ

IGBT KONTROLLÜ SİSTEMLER

IGBT kontrollü sistemler, yani Insulated Gate Bipolar Transistor ‘leri indüksiyon ocaklarında kullanılır. Tamamen dijital kontrole sahiptir, frekans aralığı ise son derece esnektir. Bekletme güç ünitesi sayesinde zamandan tasarruf yapmanıza olanak tanır ve bekleme yapmadan bir sonraki ocakta ergitme işlemine devam edebilmenizi sağlar. Elektrik verimliliğini arttırdığı için enerji maliyetinizi büyük ölçüde düşürür.

IGBT kontrollü sistemler ihtiyaca göre sipariş edilir. Sinterleme, bekletme, yumuşak başlatma, inverter kontrol, otomatik arıza bulma, kapalı soğutma vs. gibi birçok özellik talebinize göre eklenir. IGBT kontrollü sistemler esnektir, sonradan bir ünite sisteme entegre edilebilir. Kullanımı son derece kolaydır. Bir ekran vasıtasıyla durumu kontrol ve komuta edebilirsiniz. ICS İndüksiyon ve Kontrol Sistemleri ekibi, IGBT kontrollü sistemlere hakimdir ve üretimini yaptığı makinelerde kullanır.

GÜÇ ÜNİTELERİ

TRISTOR KONTROLLÜ SİSTEMLER

Tristör kontrollü sistemler güç kontrolünü basitleştirir ve uzun ömürlü çözümler sunar. Tristör kontrollü güç ünitelerimiz rezonans esasına göre çalıştığı için en büyük güçte bile bir tristörden geçen akım, Tristörün müsaade edilen maksimum akımının yarısı mertebesindedir. Başka bir deyişle tristörlerde emniyet katsayısı %100 civarındadır. Bu da tristörün daha az ısınması ve ömrünün çok uzun olması demektir. Tristörlerin maksimum çalışma sıcaklığı 125° C’dir. Tristörün çalışma sıcaklığı her 10° C azaldığında tristörün ömrü istatiksel olarak iki misli artar. ICS güç ünitelerinde tristör çalışma sıcaklığı 80-95° C olarak dizayn edilir. Bir başka avantajda aynı güç için yedek parça fiyatları karşılaştırıldığında Paralel Rezonanslı Güç Ünitelerinde yedek parçalar çok daha ekonomiktir.

AKSESUARLAR

OCAK KAPAĞI

Pota sıcaklığı ne kadar korunursa enerji tasarrufu ve verimlilik o kadar yüksek olur. Dolayısıyla pota ne kadar yüksek teknoloji olursa olsun aynı verimlilikte bir de kapağa sahip olmalıdır. Ateş betonu ile güçlendirilmiş hidrolik ocak kapağı pota içinde maksimum ısı kazancı sağlar. İyi bir ocak kapağı aslında bir aksesuar değil gerekliliktir.

ICS İndüksiyon ve Kontrol Sistemleri ekibi imalatını yaptığı potanın hacmine göre, ısı korumasını sağlayacak kapak imalatı yapmaktadır.

AKSESUARLAR

OTOMATİK ASTAR SÖKME

Astar, ocak için bir gerekliliktir. Ancak sürekli değişimi de oldukca zahmetlidir ve zaman kaybına neden olur. Bu sorunu otomatik astar sökme sistemi ile çözdük. Astarı kolayca ocağın içinden çıkarabilmek için ocağın dip kısmına bir piston mekanizması yerleştiriyoruz. Değişim gerektiğinde piston astarı dışarı doğru itiyor. Dolayısıyla hemen hemen bir gün sürecek bir iş olan astar sökme süreci 15 dakikada tamamlanmış oluyor.

SOĞUTMA SİSTEMİ - SU SOĞUTMA KULELERİ

Soğutma sistemlerimiz Aksiyel Fanlı ve Radyal Fanlı olmak üzere ikiye ayrılır. Aksiyel fanlı açık sistem yaş su soğutma kuleleri, ısı ve güç üreten tesislerde atık ısıyı atmak için kullanılan sistemlerdir. Yaş kulelerde sisteme giren hava ve su, giren suyun bir kısmının buharlaşmasıyla çevre sıcaklığının altına düşürülebildiğinden bu sistemlerde düşebileceğimiz en düşük sıcaklık doymuş havanın sıcaklığı olan yaş hava sıcaklığı olur. Kanatlı ısı değiştiricilerin kanatları aliminyum boruları bakırdan imal edilmiştir. Müşteri talebi doğrultusunda diğer mlzemeler de kullanılabilir.

Radyal fan; çift emişli sık kanatlı radyal fan, aksiyel fanlara kıyasla daha sessiz ve titreşimsiz çalışır, bu yüzden ses problemi olan yerlerde tercih edilir.

YAZILIM DESTEĞİ

Makina imalatı ve kullanımında makina yazılımı son derece önemlidir, yazılımın kullanılabilirliği / arayüz kolaylığı verimliliğinizi direkt olarak etkiler. ICS İndüksiyon ekibi üretimini yaptığı makinaların yazılımını da bünyesinde üretir, test eder, satışını gerçekleştirir, eğitimini ve sürekli olarak teknik desteğini verir.

Yalnızca kendi yazılımı değil, diğer marka / modellerdeki yazılımlar için de teknik destek hizmeti sağlamaktadır. Farklı firmaların cihazlarındaki elektronik kart revizyonları ve PCL revizyonları tarafımızca yapılabilir.

GALERİ

İmalathanemizden kareleri buradan güncel olarak takip edebilirsiniz.

İLETİŞİM

Mesaj gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Gönderiliyor

Copyright © 2018 ICS Induction & Control Systems All Rights Reserved

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?